ZADZWOŃ

tel. 505-850-860

                                                 

15 stycznia 2024

Jak prawidłowo pozbyć się starych mebli? Poznaj najlepsze propozycje

Ile razy widziałeś wyrzucone w lesie śmieci? Niestety, ten widok nie należy do najrzadszych. Wiele osób nielegalnie pozbywa się niepotrzebnych odpadów wbrew zakazom prawnym. Nie dość, że stwarza to zagrożenie pożarowe to dodatkowo niekorzystnie wpływa na otaczające środowisko. Jeśli nie chcesz należeć do grona tych osób to świetnie się składa! Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik wyjaśniający co to są odpady wielkogabarytowe oraz odpowiadający na pytanie co zrobić ze starymi meblami! Czytaj dalej i podejmij odpowiednie kroki!

 

Masz stare meble i nie wiesz co z nimi zrobić? Poznaj prawny punkt widzenia

Każdy remont wiąże się z powstawaniem dużej ilości odpadów, w końcu jest to nieuniknione. Wraz z nimi pojawia się kluczowe pytanie co zrobić ze starymi meblami? Tutaj od razu musisz wiedzieć, że zgodnie z polskim prawem nie można ich wyrzucić do kosza na śmieci. Wiąże się to z bardzo wysokimi karami pieniężnymi. Zdarzają się osoby, dla których najlepszym sposobem na pozbycie się starych mebli jest ich spalenie. Musisz mieć świadomość, że jest to stanowczo zabronione w świetle prawa. Co więcej, takie postępowanie traktowane jest jako wykroczenie, w końcu spalanie generuje powstawanie wielu toksycznych gazów wydzielanych do atmosfery. Wysokości przyznawanych mandatów potrafią przyprawić o zawrót głowy, nie wspominając o sytuacjach kiedy sprawa trafia do sądu. Musisz mieć świadomość, że zbieranie śmieci poremontowanych w miejscach do tego nieprzeznaczonych oraz utylizowanie na własną rękę stwarza zagrożenie zarówno dla ludzi jak i dla środowiska.

Co to są odpady wielkogabarytowe? Sprawdź, czy Twoje śmieci się do nich zaliczają

Aby lepiej wyjaśnić co zrobić ze starymi meblami najpierw trzeba dokładnie zrozumieć co kryje się pod pojęciem odpadów wielkogabarytowych. Jako odpady wielkogabarytowe uznaje się wszelkie śmieci komunalne, które zarówno ze względu na wielkość jak i wagę nie mieszczą się w tradycyjnych osiedlowych koszach na śmieci. Istnieje dokładnie określona lista wskazująca co jest do nich zaliczane. Mowa tu o:

 • stołach,

 • krzesłach,

 • biurkach,

 • łóżkach,

 • sofach,

 • materacach,

 • dziecięcych łóżeczkach,

 • wózkach i fotelikach dla dzieci,

 • rowerach,

 • meblach ogrodowych,

 • dużych zabawkach.

   

Tutaj pojawia się dla Ciebie kluczowa informacja! Nie wszystkie duże śmieci można uznać za wielkogabarytowe. Podczas wyrzucania należy dokładnie przeanalizować rodzaj odpadu. Aby nie dochodziło do pomyłek powstała druga lista wskazująca, co nie jest do nich zaliczane:

 • elementy budowlane np. deski, panele, płyty, drzwi, ramy okienne

 • kabiny prysznicowe,

 • wanny,

 • muszle klozetowe,

 • opony samochodowe,

 • umywalki,

 • grzejniki,

 • sprzęt elektryczny oraz elektroniczny,

 • sprzęt ogrodowy.

 

Odpady wielkogabarytowe wyróżniają się wielkością oraz wagę z uwagi na co wymagają odpowiedniej utylizacji zgodnej z prawem.

 

Sprawdź legalne sposoby na to co zrobić ze starymi meblami

Kiedy już wiesz co należy do odpadów wielkogabarytowych czas w takim razie poznać jakie masz możliwości na pozbycie się starych mebli. Jednym z najbardziej polecanych sposobów jest nie wyrzucenie ich, a nadanie drugiego życia. Odmalowanie i ogólne renowacja może odmienić wygląd niejednej szafy. Drugim sposobem jest oddanie ich za darmo do różnych instytucji. Czasami szkoły, noclegownie dla bezdomnych, schroniska potrzebują wielu różnych mebli. Jeśli stan Twoich na to pozwala to do dzieła! Ale co jednak zrobić w sytuacji kiedy stare meble nie nadają się do czegokolwiek innego niż po prostu wyrzucenia? Bardzo często organizowane są tzw. Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Wystarczy, samemu zawieźć tam wszystkie swoje odpady. Odpowiednie osoby zajmą się prawidłową utylizacją oraz recyklingiem. Mamy dla Ciebie jeszcze jedną dobrą wiadomość! Istnieje jeszcze jeden sposób na pozbycie się odpadów wielkogabarytowych! Wyróżnia się szybkością, prostotą i możliwością załatwienia go bez wychodzenia z domu!

 

Zleć wywóz odpadów wielkogabarytowych odpowiedniej firmie i legalnie pozbądź się problemu

Pomoc firmy, która wywozi odpady wielkogabarytowe jest szczególnie nieoceniona dla osób, które ani nie mają czasu ani czym przetransportować wszystkich starych mebli. Jest to jeden z najprostszych, a przede wszystkim legalnych sposobów. Nie musisz nawet ruszać się z domu, wystarczy zamówić kontener, aby w mgnieniu oka znalazł się pod Twoimi oknami. Zapewne teraz zastanawiasz się jaki jest koszt takiej usługi. Kosztorys jest ustalany indywidualnie. Po pierwsze zależy on od wielkości kontenera jaki potrzebujesz oraz od okresu na jaki chcesz go wypożyczyć. Rzetelnie oceń ilość odpadów, a doświadczeni fachowcy pomogą Ci wybrać odpowiedni kontener na odpady. Często przy wycenie jest również brana pod uwagę lokalizacja oraz to, czy wszystkie śmieci uda się zabrać za jednym razem. Możesz nam wierzyć, że skorzystanie z usług profesjonalistów to i tak zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż przyznawane kary finansowe za nielegalną utylizację.

 

Firma WILK zutylizuje Twoje odpady wielkogabarytowe z poszanowaniem dla środowiska

Nasz firma WILK świadczy usługę wywiezienia odpadów wielkogabarytowych dla wszystkich zainteresowanych z takich miast jak Wrocław, Oleśnica, Trzebnica oraz okolice. Skontaktuj się z nami, określ ilość swoich śmieci, a my dowieziemy kontener pod wskazany adres nawet w ten sam dzień. W większości przypadków kontenery wypożyczane są na okres siedmiu dni ale jeśli potrzebujesz na dłużej poinformuj nas o tym. Posiadamy aż sześć różnych wielkości, dzięki czemu masz pewność, że Twoje odpady na pewno się zmieszczą. Po upływie terminu nasz kierowca odbierze zapełniony pojemnik i przekaże stare meble do odpowiedniego punktu zajmującego się recyklingiem oraz utylizacją. Działamy 24/7! Co więcej, po zrealizowaniu usługi dostaniesz od nas dokument potwierdzający, co stanowi dowód tego, że legalne pozbyłeś się wszystkich nieużywanych odpadów wielkogabarytowych. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, dlatego nie zwlekaj, skontaktuj się z nami, a my przedstawimy Ci kosztorys! Nie ryzykuj wysokimi karami finansowymi!

 

Nie zajmuj się utylizacją samodzielnie! Zleć to profesjonalistom!


Zamów kontener!

 

 

Obsługiwane lokalizacje: Wrocław, Trzebnica, Oleśnica, Oława, Kąty Wrocławskie, Sobótka, Brzeg Dolny, Strzelin, Brzeg

Kontakt

 "Wilk" Dariusz Doszla             ul.Rzeczna 8                                         51-348 Wrocław                                 NIP: 8952143099                               mail: wilk.kontenery@gmail.com   tel: 505-850-860

 

Oferta

Menu

Śledź nas

Marketing:  Afterweb


Stworzona by Łukasz Bułwski